خریدبهترین همزن برقی

همزن برقی یکی از وسایل کاربردی آشپزخانه به خصوص در پخت انواع کیک می‌باشد، همزن ها در نوع همزن دستی و همزن برقی موجود هستند که امروزه بیشتر از همزن برقی استفاده می‌شود.

شاید تصور کنید که نیاز به همزن برقی نیست و با یک قاشق یا چیزی شبیه آن هم می‌توان کار همزن را انجام داد، در حالی که همزن برقی طوری مواد را برای شما مخلوط کرده و یک دست می‌کند که با قاشق و حتی همزن دستی به ندرت می‌توان چنین ترکیب یک دستی ایجاد کرد.

تفاوت همزن برقی و مخلوط کن در چیست؟

این دو وسیله برقی آشپزخانه در ظاهر شبیه به هم هستند و هر دو تلاش می‌کنند که دو یا چند مواد را باهم ترکیب کنند، اما یک تفاوت اساسی در این دو دستگاه وجود دارد و آن هم شیوه کار و البته کاربرد آنهاست.

همزن برقی همان کاری را انجام می‌دهد که شما با کمک یک قاشق می‌تواند انجام دهید اما با کیفیت بالاتر، مثلا هم زدن تخم مرغ یا ترکیب کردن تخم مرغ را آرد و . . . در حقیقت همزن برقی دو مایع که با دست هم ترکیب می‌شوند را با کیفیت و سرعت بالاتری انجام می‌دهد.

اما مخلوط کن دارای تیغه‌های برنده ای است که دو مواد غذایی را خرد کردن و ترکیب می‌کند، مثلا ترکیب دو میوه را در نظر بگیرید، برای ترکیب دو میوه نیاز است که میوه‌ها خرد شده و با هم ترکیب شوند و این کاری نیست که همزن برقی انجام دهد.

هنگام خرید همزن برقی همانند خرید سایر وسایل برقی خانه باید دقت کافی را داشته باشید تا هم از برند معتبری خریداری کنید و هم مدلی را که متنناسب با نیاز شماست را انتخاب کنید، لزوما بهترین همزن برقی نمی‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

نکاتی که پیش از خرید همزن برقی باید به آنها توجه کنید

همزن برقی کاسه یا یا بدون کاسه

ساختار یک همزن برقی به این شکل است که یک قسمت مرکزی دارد که شامل دسته و سر دستگاه می‌باشد که موتور همزن هم در این قسمت قرار دارد، سپس از این قسمت چیزی شبیه به یک میله خارج می‌شود که در قسمت سر آن یک سری برای هم زدن قرار گرفته است.

کافیست که مواد مورد نظر خود را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و همزن را روشن کردن و سری آن را داخل کاسه کنید، در این حالت لازم است که کاسه را محکم نگه دارید و با دست دیگر همزن را نگه دارید.

اما امروز همزن های برقی کاسه دار به بازار آمده اند که خودشان دارای یک کاسه هستند که نیاز به آوردن کاسه و نگه داشتن کاسه نیست، کافیست مواد مورد نظرتان را داخل کاسه همزن بریزید و همزن را روشن کنید، مزیت همزن برقی کاسه دار همین است که نیازی به نگه داشتن همزن و کاسه نیست و کار راحت تری در پیش دارید.

سری همزن برقی

همزن های برقی دارای سری های مختلفی هستند و هر سری برای هم زدن یک مواد مناسب است، مثلا سری هم زدن تخم مرغ، سری هم زدن خمیر  و . . . اگر وجود سری یا سری های مشخصی برای شما ضروری است دقت داشته باشید که همزن انتخابی شما این سری ها را داشته باشد.

توان موتور همزن برقی

مسلما هرچه توان یک دستگاه بالاتر باشد با قدرت بالاتری کار می‌کند و البته مصرف برق بالاتری هم خواهد داشت، در همزن های برقی هرچه توان دستگاه بالاتر باشد دستگاه سریعتر و قدرتمند تر هم زدن را انجام می‌دهد و به ندرت داغ می‌کند، اما دقت کنید که مصرف برقتان بیشتر خواهد بود.

تنظیم سرعت همزن برقی

یکی از ضروریات یک همزن برقی پیشرفته قابلیت تنظیم سرعت است، اگر دستگاه یک سرعت ثابت داشته باشد ممکن است که این سرعت برای هم زدن برخی مواد کم و برای برخی مواد زیاد از حد باشد.

به طور مثال برای هم زدن یک تخم مرغ مسلما به سرعت کم نیاز است و سرعت زیاد می تواند مشکل ساز شود در مقابل برای هم زدن یک خمیر به دلیل ترکیب سفت تر  نیاز به قدرت و سرعت بالای دستگاه داریم و سرعت کم نمی تواند نیاز ما را رفع کند.


جنس تیغه های همزن برقی

تیغه های همزن برقی باید از جنس ضد زنگ باشد چرا که این تیغه ها مدام در حال قرار گرفتن در مواد غذایی مختلف هستند، پس کمترین انتظار ما این است که این تیغه های ضد زنگ باشند، جنس تیغه از پلاستیک، استیل ضد زنگ و یا کروم هستند، مسلما بهترین همزن برقی نباید از جنس پلاستیک باشد.

شستشو و تمیز کردن همزن برقی

بعد از استفاده از همزن نیاز به تمیز کردن و شستشوی آن دارید، در این شرایط اگر قسمت های مختلف دستگاه قابل جدا شدن باشند قطعا کار راحت تری پیش رو دارید، اما اگر شستشوی دستگاه بسیار سخت باشد موجب می‌شود همیشه تلاش کنید از همزن استفاده نکنید و کم کم این دستگاه به یک وسیله دکوری در آشپزخانه تبدیل شود.