خانه بروز 704 روز پیش 10 دقیقه
بازدید 520 بدون دیدگاه

نکاتی در خرید یخچال فریزر ساید بای ساید

۱- بودجه خود را مشخص کنید

مسلما شما بودجه مشخصی برای خرید یخچال دارید، پس اولین کاری که باید بکنید این است که با توجه به سقف بودجه خود، گزینه های خرید را مشخص کنید.

به طور مثال اگر درحال حاضر حدود ۳۰ میلیون تومان (پول یک ماشین ۲ سال گذشته) را برای خرید یخچال ساید بای ساید در نظر گرفته اید، تنها می توانید برندهای ایرانی و متفرقه را انتخاب کنید.

اما اگر سقف بودجه شما تا ۵۰ میلیون تومان هم می رسد، همچنان می‌توانید نیم نگاهی هم به برندهای خارجی داشته باشید.

۲- به فضای داخلی ساید بای ساید دقت کنید

فضای داخلی یخچال بعد از کیفیت یخچال یکی از مهمترین معیارهای انتخاب است، برخی یخچال های با صفحاتی که دارند امکان تقسیم بندی فضا را به شما می دهند و همچنین برخی در قسمت درب داخلی یخچال قسمت های جالبی را تعبیه کرده اند.

به فضای داخلی بخش فریزر هم دقت کنید، آیا این فضای برای شما کافی است یا خیر؟ دقت داشته باشید که آب سرد کن یخچال بخشی از فضای داخلی فریزر را اشغال می کند و لازم است که با این موضوع کنار بیایید.

۳- یخچال با اندازه مناسب خریداری کنید

هرچه تعداد اعضای یک خانواده بیشتر باشد و یا عادت داشته باشید که مواد غذایی بیشتری را برای آینده ذخیره کنید، در نتیجه به یخچالی با حجم بیشتر نیاز خواهید داشت.

معمولا برای هر عضو خانواده ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر فضا در نظر می‌گیرند، مثلا اگر جمعیت خانواده شما ۴ نفر است، یک یخچال با ظرفیت ۸۰۰ لیتر برای شما مناسب است، البته این یک تخمین است و قطعا خودتان با توجه به شیوه ذخیره کردن مواد غذایی بهتر می توانید این ظرفیت را مشخص کنید.

دقت کنید که هرچه یخچال بزرگتر باشید انرژی بیشتری هم مصرف می کند، دقت داشته باشید که یخچال ساید بای ساید مورد نظر شما مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد و حتما برچسب انرژی داشته باشد.

۴- آیا یخچال ساید بای ساید برای آشپزخانه شما مناسب است

پیش از خرید حتما راه ورودی به آشپزخانه و همچنین محل قرار دادن یخچال را اندازه بگیرید تا هنگام انتخاب یک یخچال بتوانید محاسبه کنید که آیا به راحتی در جای خود قرار می گیرد یا خیر.

در نظر داشته باشید که پشت و اطراف یخچال باید به اندازه ۲ الی ۴ سانتی خالی باشد تا یخچال توانایی تنفس را داشته باشد، در غیر این صورت حرارت تولید شده از یخچال به خودش بر می گردد و موجب آسیب به موتور یخچال و عدم توانایی در خنک کردن می شود.

۵- جنس بدنه یخچال ساید بای ساید

جنس و رنگ بدنه یخچال ساید بای ساید بسیار حائز اهمیت است، رنگ یخچال از نظر هماهنگی با دکور و ترکیب رنگی آشپزخانه اهمیت پیدا می‌کند.

در حال حاضر یخچال های ساید بای ساید عمدتا در سه رنگ سفید، استیل و تیتانیوم در بازار موجود هستند، هرچند که رنگ های عجیب تری هم می توانید پیدا کنید که البته طرفداران کمتری دارند.

اما جدای از رنگ جنس هم بسیار مهم است، بیشتر از این نظر که در برخی جنس ها جای انگشت به راحتی روی بدنه یخچال باقی می‌ماند و با توجه به باز و بسته شدن یخچال در طول روز، این مورد می تواند کمی اذیت کننده باش

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.