خانه بروز 748 روز پیش 4 دقیقه
بازدید 166 بدون دیدگاه

ملاک های انتخاب خوب یک سشوار

در تشخیص و انتخاب بهترین سشوار به چه مواردی توجه کنیم؟

توان مصرفی سشوار:

اگر به صورت روزانه و دایمی از سشوار استفاده می‌کنید، مانند یک آرایشگر، باید توان مصرفی سشوار انتخابی شما بالای ۲۰۰۰ وات باشد، اما اگر به صورت خانگی استفاده می‌کنید و قرار نیست سشوار شما دائما روشن باشد، توان مصرفی ۲۰۰۰ وات برای شما کافی است.

توجه به نوع موتور سشوار:

سشوارها از نظر نوع موتور به دو دسته DA و AC تقسیم بندی می‌شوند، سشوارهایی که موتور DC دارند معمولا با یک دکمه هم درجه حرارت و هم شدت پرتاپ باد آنها تغییر می‌کند و برای مصارف خانگی مناسب هستند و قطعا مقاومت کمتری دربرابر روشن بودن طولانی مدت دارند.

اما سشوارهایی که موتور Ac دارند معمولا با یک دکمه درجه حرات آنها و با دکمه دیگری میزان پرتاب باد آنها تغییر می‌کند و برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند و مقاومت بالایی دربرابر روشن بودن طولانی مدت دارند.

هرچند که سشوارهای موتور AC برای آرایشگاه ها مناسب هستند اما امروز در بیشتر خانه ها هم از همین سشوارها استفاده می‌کنند، در حقیقت برای مصارف خانگی هم بهتر است از سشوارهای حرفه‌ای استفاده کنید، حداقل اگر خانوم هستید.

توجه به امکانات جانبی:

علاوه بر نوع موتور و توان مصرفی که از مهمترین عوامل هستند، بد نیست نگاهی به امکانات جانبی سشوارها هم داشته باشید و مسلما سشواری که امکانات جانبی مد نظر شما را داشته باشد گزینه مناسب تری است، البته دقت داشته باشید که امکانات جانبی موجب فراموش کردن موارد مهم همچون برند سشوار، توان موتور و  . . . نشوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.