راهنمای خرید بهترین آسیاب برقی خانگی

برای خرید بهترین آسیاب برقی چه نکاتی را باید در نظر بگیرید:

 قدرت آسیاب برقی

قدرت آسیاب برقی در مدل های خانگی  در حدود ۱۵۰-۲۰۰W است که این مقادیر توان خرد کردن و آسیاب مواد غذایی مختلف را نشان می‌دهد. ولی در آسیاب برقی صنعتی این مقادیر بیشتر هستند و به بیش از ۵۰۰ وات می‌رسند.

ظرفیت آسیاب برقی

ظرفیت آسیاب برقی که قرار است تهیه کنید بستگی به نیاز شما دارد و لزوما نباید ظرفیت آن خیلی بالا باشد چون اگر قرار باشد ادویه های گوناگون را آسیاب کنید بهتر است هر سری به دنبال مواد تازه باشید که این امر باعث می‌شود غذا عطر و طعم بهتری به خود بگیرد. ولی در عین حال امکان دارد آشپزخانه های بزرگ و رستوران ها بسته به نیازی که دارند به دنبال آسیاب برقی با ظرفیت بالا باشند.

جنس تیغه‌های آسیاب برقی

از آنجایی که تیغه های آسیاب برقی جز اجزای مهم آن به شمار می‌آیند باید حتما در موقع خرید به جنس تیغه های آن توجه کنید بنابراین بهتر است که جنس تیغه ها از استیل ضد زنگ و یا تیتانیوم باشد.  خوب بودن جنس تیغه ها باعث سرعت عمل بالای دستگاه می‌شود که این امر به شما کمک می‌کند بتوانید مواد غذایی که سخت هستند را به آسانی خرد کنید.

ایمنی آسیب برقی

ایمنی در آسیاب برقی و خیلی از لوازم دیگر آشپزخانه ضروری است، بخصوص برای آنهایی که فرزند کوچک دارند، در آسیاب برقی خانگی ایمنی از طریق قفل برقرار می‌شود، به این شکل که تا زمانی که تمام اجزا به درستی جا نرفته باشند و قفل دستگاه بسته نشده باشد، دستگاه شروع به کار نمی‌کند، این موجب کاهش خطر بریدگی توسط تیغه می‌شود.

قابلیت جدا شدن ظروف آسیاب برقی

کلا در دستگاه‌های برقی آشپزخانه مانند آسیاب برقی، همزن برقی، مخلوط کن و… جدا شدن اجزای مختلف دستگاه به شما کمک می‌کند که عمل تمیز کردن دستگاه را با کیفیت و البته راحتی بیشتری انجام دهید، در برخی مدل‌ها شما می‌توانید اجزای آن را در ماشین ظرف شویی تمیز کنید.